UMARŁ BERNARD W. HEDMAN, REDAKTOR NACZELNY

Z żalem zawiadamiamy o śmierci, w wieku 79 lat, Bernarda W. Hedmana, Redaktora Naczel- nego niniejszego miesięcznika i naszego siostrzanego czasopisma, Teraźniejszej Prawdy oraz innych publikacji ŚWIECKIEGO RUCHU MISYJNEGO (LHMM).

    Pastor Hedman umarł w Paoli, pensylwańskim szpitalu, w piątek 30 stycznia. Od kilku miesięcy jego zdrowie podupadało i przyjęto go do szpitala na badania; tam jego stan zdrowia pogorszył się i na kilka dni przed śmiercią spowodowaną niewydolnością wielu organów, zapadł w stan półprzytomności. Usługa pogrzebowa Brata Hedmana, w której uczestniczyło około 90 osób, została urządzona w kaplicy usytuowanej w naszej kwaterze głównej, w Chester Springs.

    Pastor Hedman urodził się w 1924 roku, w stanie Michigan. Jego rodzicami byli fińscy luteranie, William i Aina Perttunen Hedman. On był najmłodszym z 10 dzieci. Mieszkając w Chicago, poznał swą przyszłą żonę, Betty; pobrali się w 1944 roku. W 1948 roku małżeństwo przeprowadziło się do Filadelfii, aby pomagać w pracy redakcyjnej i wydawniczej w kwaterze głównej Świeckiego Ruchu Misyjnego (LHMM), będącego wówczas pod nadzorem profesora Paula S.L. Johnsona, Opiekuna Wykonawczego i Redaktora. Kiedy Bernard i Betty wyjechali, aby zająć się powiększającą się rodziną, Bernard trwał w aktywnej współpracy z LHMM, pomagając dwom następnym Redaktorom w pracy wydawniczej. W 1985 roku przejął obowiązki Opiekuna Wykonawczego, Generalnego Pastora i Redaktora, i na tym stanowisku służył aż do śmierci.

    Brata Hedmana przeżyła żona, dwóch synów, Bradley i Mark, córka Deborah oraz zięć Jack Zilch. Jego rodzinie i pracownikom kwatery głównej będzie go bardzo brakowało. Oni wyrażają wdzięczność za lata służby pełnionej przez niego, w której i oni mieli przywilej współpracować. Modlimy się, aby Bóg pobłogosławił jego pamięć.

    Praca wydawnicza i inne rodzaje działalności LHMM będą kontynuowane, w oczekiwaniu na ustanowienie następcy Brata Hedmana. Pełny życiorys Brata Hedmana ze zdjęciami oraz wyrazami uznania z całego świata, zostaną opublikowane w Teraźniejszej Prawdzie, wydanie Zima 2004.

BS ’04,41