RĘKA BOGA

    LUDZKA RĘKA jest najbardziej niezwykłym dodatkiem. Jest to przyrząd doskonale przystosowany do przekazywania inwencji twórczej i inteligencji ludzkiego umysłu. Od gry na pianinie po trzymanie młotka i nawlekanie igły, jest to doskonałe narzędzie, sługa umysłu, ponieważ nieświadomie spełnia rozkazy ludzkiej myśli.

    Być "prawą ręką", znaczy zajmować wybitne miejsce w służbie.

    Naszymi rękoma wyrażamy emocje ... okazujemy przyjaźń i solidarność drugiej osobie przez uścisk dłoni ... przenosimy na płótno nasze artystyczne obserwacje ... spisujemy ręcznie lub przy użyciu sprzętu, nasze myśli i wyobrażenia ... budujemy łodzie ... wspinamy się na drzewo i zbieramy owoce ... zapinamy guziki w płaszczach, aby ochronić się przed zimowym wiatrem ... rzucamy piłkę do naszych dzieci ... witamy się z przyjacielem.

    "Nasza ręka wyraża kim jesteśmy i manifestuje moc inteligentnego Stworzyciela.

    Chrystus jest Ręką Boga. Tak jak nasza ręka wyraża naszą wolę i intencje, tak Chrystus, jako prawa ręka Boga, przedstawia nam Niebiańskiego Ojca i, jako Potężny Przedstawiciel Boga, realizuje cele Jego Planu. Wszystkie rzeczy są zOjca, przez Syna (1 Kor. 8:6).

    Przez Chrystusa, swoją Rękę, Ojciec pociąga nas do siebie ... podnosi nas z dołu śmierci ... chroni nas przed duchową szkodą ... kształtuje nas, tak jak garncarz modeluje glinę ... ociera nasze łzy smutku ... łagodnie pociąga nas, kiedy nasza odwaga zawodzi ... karze nas kiedy zbaczamy z drogi ... poklepuje nas po plecach i mówi, "Dobrze, sługo dobry!"

    Uniżajcież się tedy pod mocną ręką Bożą, aby was wywyższył czasu swego.

    — 1 Piotra 5:6 —