ULECZENIE NARODÓW

Brytyjczykom każe się ograniczyć spożycie soli. Rząd zdecydowanie dąży do ograniczenia cukru

Wielkie kampanie rządowe nawołujące ludzi do ograniczenia spożycia soli i cukru, są skierowane na niektóre z głównych przyczyn poważnych dolegliwości zdrowotnych. Nadmiar soli prowadzi do nadciśnienia tętniczego, chorób serca i udaru, natomiast nadmierne spożycie cukru często prowadzi do otyłości, cukrzycy i innych chorób. Według Departamentu Zdrowia leczenie dolegliwości spowodowanych niewłaściwą dietą, co roku kosztuje Służbę Zdrowia co najmniej 4 biliony funtów.

W ostatnich latach medycyna zrobiła wielki postęp i zdrowa żywność jest o wiele bardziej dostępna niż wcześniej, jednak popyt na leczenie jest rosnącym problemem. Kilka pokoleń wcześniej ludzie spodziewali się choroby i przyjmowali ją z rezygnacją. W naszych czasach ludzkie aspiracje są większe i ludzie głośno domagają się najnowocześniejszych technik przedłużania ludzkiego życia – aby niemalże uciec przed śmiercią – które zaskakują dostępnymi udogodnieniami. Oczekuje się leczenia, lecz zapobieganie jest niepopularne.

    Pobłażliwość w przetwarzaniu żywności z udziałem szkodliwych dodatków, obżarstwo, uzależnienie od alkoholu i narkotyków oraz nadużywanie innych rzeczy, zniechęca nawet najbardziej szlachetnych lekarzy, którzy zauważają, że większość z tych, którzy chcieliby, żeby im pomóc, nie może lub nie chce pomóc sobie samym.

Wielki Lekarz

    Jezus podczas swej ziemskiej służby „obchodził wszystką Galileę ... każąc Ewangelię królestwa, a uzdrawiając wszelką chorobę i wszelką niemoc między ludem” (Mat. 4:23). Słowa naszego Pana do człowieka wyleczonego z paraliżu wskazują, że choroby są konsekwencją pierwotnego grzechu i upadku ludzkości od doskonałości: „Ufaj synu! Odpuszczone są tobie grzechy twoje” (Mat. 9:2). Nieposłuszeństwo Bogu jest rzeczywistą przyczyną tego wszystkiego, co trapi ludzkość i wszyscy jesteśmy poddani upadłemu stanowi – skłonni do chorób i niewolnicy śmierci.

    Lecz bądźmy dobrej myśli! Cudowne uleczenia naszego Pana były jedynie przedsmakiem nadchodzącego Królestwa Boga na ziemi. Możemy z radością powtórzyć słowa Dawida: „Błogosławże duszo moja PANU, a nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw jego. Który odpuszcza wszystkie nieprawości twoje; który uzdrawia wszystkie choroby twoje; który wybawia od śmierci żywot twój” (Ps. 103:2-4). Okupowe dzieło Chrystusa wkrótce uwolni ludzkość od śmierci, a Boskie zbawcze uzdrowienie przywróci ludzką rodzinę do jej pierwotnej doskonałości. „Będą Cię wysławiały narody o Boże! Będą cię wysławiać wszyscy ludzie!” (Ps. 67:4).