Rozważania rozmaitości biblijnych
Postanowiliśmy raz w miesiącu mieć nowy typ rozważań – na temat różnych kwestii biblijnych, czasem nawet wynikających „na gorąco”, być może w formie luźniejszych rozmów i bez specjalnego przygotowania… Póki co – formuła jest testowa i podlegająca zmianom.
- POSŁUCHAJ: Na czym polega poświęcenie? (07-03-2024)
W jaki sposób poświęcić się Bogu? Co to właściwie oznacza? Jaki jest cel poświęcenia? - POSŁUCHAJ: Historia pierwszego świata – jego początek (04-04-2024)
Postanowiliśmy relatywnie krótko zastanowić się nad historią pierwszego świata (czyli okresu od stworzenia Adama do potopu), niemniej z uwagi na dygresje i uwagi wstępne wygląda na to, że czeka nas miniseria 🙂 podczas tego zebrania zajęliśmy się początkiem tego okresu, początkiem dni stworzenia i samymi „dniami” stworzenia. - POSŁUCHAJ: Historia pierwszego świata – jak Lucyfer stał się Szatanem? (02-05-2024)
Zajęliśmy się rozważeniem opisów biblijnych odnośnie tego kim pierwotnie był szatan i jak to się stało, że zgrzeszył. - POSŁUCHAJ: Historia pierwszego świata – grzech aniołów (06-06-2024)
Zajęliśmy się rozważeniem opisów i sugestii biblijnych odnośnie powodów i sposobu grzechu aniołów – czym oni się zajmowali w „pierwszym świecie”? czemu oni w ogóle pozwolili się zwieść szatanowi? jakie były kolejne etapy doprowadzające ich do tego? czym to się dla nich skończyło? - POSŁUCHAJ: Co się stało z aniołami po ich upadku i czy mają oni możliwość pokuty? (04-07-2024)
Zajęliśmy się rozważeniem opisów i sugestii biblijnych odnośnie tego, co stało się z aniołami (w tym z szatanem) po ich upadku, a szczególnie po potopie – jaka była ich sytuacja? co oni robili? czy mieli możliwość pokuty? a jeśli tak to jak zostało im to zakomunikowane? jakie wersety to potwierdzają? kiedy będzie miał miejsce ich sąd? - POSŁUCHAJ: Rola kobiet w Zborze – cz. 1: Sprawiedliwość (05-09-2024)
Rozpoczęliśmy rozważanie kolejnego tematu na życzenie uczestników – to jest roli kobiet w Zborze. Zaczęliśmy od kwestii, która może wydawać się mało związana z tematem, ale w istocie ustawia wiele rzeczy na swoim miejscu – to jest: czym jest i na czym polega sprawiedliwość? Czy każdy powinien mieć tak lub tyle samo? być oceniany według tych samych kryteriów? Czy twórca ma prawo (a może obowiązek?) udzielać swoim tworom tego samego? I czemu?
Zapraszamy do wspólnego rozważania w kolejnych tygodniach.