Natura ludzka jest odrębna i różna od natury duchowej

Na obrazku jest fragment jakiegoś krajobrazu - kilka drzew, niebo. Na pierwszym planie po lewej stronie stoi rzeźba anioła z rozłożonymi skrzydłami oraz z wzrokiem utkwionym w górze. Po prawej stronie jest napis - tytuł niniejszej serii.Zapraszamy do śledzenia i analizowania kolejnych części naszej nowej serii tematycznej dotyczącej różnicy pomiędzy naturami: ludzką i duchową, oraz przyszłego stanu w jakim będą po zmartwychwstaniu żyli ludzie.

 1. Wstęp – powszechne błędne zrozumienie
  Kilka słów wstępu, oraz nakreślenie problemu jaki wynika z niezrozumienia istoty doskonałego człowieczeństwa, błędnego zrozumienia słów „śmiertelny” i „nieśmiertelny” oraz niewłaściwego pojęcia o sprawiedliwości.
 2. Doskonałość stworzonego człowieka
  W tym odcinku pokazujemy, iż Biblia uczy, że istnieli wyłącznie dwaj doskonali ludzie: Adam i Jezus i zastanawiamy się na czym polegała owa pierwotna doskonałość człowieka.
 3. Stopnie istnienia
  W tym odcinku zwracamy uwagę na to iż istnieją różne stopnie istnienia – wyższe, bądź niższe, a jednak każdy z nich mimo to może być doskonały – na swoim poziomie.
 4. Doskonały człowiek nie jest istotą duchową
  W tym odcinku pokazujemy z kilku punktów widzenia, że doskonały człowiek nie był istotą duchową – więc i Jezus gdy był tu na ziemi po raz pierwszy nie był istotą duchową.
 5. Jezus nie był hybrydą
  W tym odcinku skupiamy się na ukazaniu, że Jezus nie miał dwóch zmieszanych ze sobą natur – jeśli był doskonałym odpowiednikiem Adama, to musiał mieć także taką samą naturę jak Adam.
 6. Jakie są duchowe istoty? Cz.1 – Wstęp
  W tym odcinku zaczniemy odpowiadać sobie na pytania o właściwości ciał istot duchowych, ale najpierw kilka słów o tym, że można te kwestie zrozumieć tylko przy pomocy ducha świętego.
 7. Jakie są duchowe istoty? Cz.2 – Niewidzialne
  W tym odcinku wskażemy pierwszą z właściwości ciał istot duchowych – to jest, iż mogą być, i często są, obecni, acz niewidzialni.
 8. Jakie są duchowe istoty? Cz.3 – Mogą się materializować
  W tym odcinku wskażemy, że mogą one przyjmować ludzkie ciała i ukazywać się jako ludzie (co jest nazywane także „materializacją”)