IZRAELSKIE WIADOMOŚCI

    Ropa: W 5 Moj. 33:24, 3500 lat temu, Mojżesz wygłosił proroctwo: "Błogosławiony nad innych synów Aser... I OMOCZY WOLIWIE NOGĘ SWOJĄ". Aser otrzymał terytorium wzdłuż Morza Śródziemnego, które na południu było zakończone w kształcie stopy, które w tamtych dniach określano, jako "stopę Asera". Obecnie "stopa Asera" opływa w ropę. Od 1994 do 2005 roku była tam wydobywana ropa i wywożona z portu w Hajfie. Czy wasze serca nie radują się, widząc jak Bóg wypełnia Swe proroctwa? Niewidzialna, potężna Boska ręka rządzi i prowadzi. Jego Słowo trwa na wieki!

    Gaz: (ISRAELNN.COM) 19 stycznia 2009, Kompania Energetyczna z centralą w Houston, prowadząca odwierty dla izraelskiego przedsiębiorstwa paliwowego Delek, ogłosiła, że odkryła ogromne zapasy naturalnego gazu pod Morzem Śródziemnym, niedaleko Hajfy. Minister Binyamin Ben-Eliezer powiedział, że to odkrycie ma "historyczne rozmiary" i może zmienić stan izraelskiej ekonomii.

    Czyż to nie przywodzi na pamięć proroctwa Ezechiela 38:11,12, że w czasie ucisku Jakuba, wrogowie Izraela [Gog] "wtargną do ziemi... aby wziąć łupy" sugerując, że Izrael będzie wówczas doświadczał pomyślności i bogactwa, które przyciągnie grabieżców?

SB ’09,30.

Wróć do Archiwum