CIEKAWOSTKI

Pewien młody chrześcijanin pakujący bagaże do podróży powiedział do przyjaciela: Prawie skończyłem pakowanie. Muszę jeszcze tylko włożyć przewodnik, latarkę, lusterko, teleskop, jakiś tomik pięknej poezji, kilka biografii, plik starych listów, śpiewnik, miecz, młotek i kilka książek, które czytam.
"Ale nie zmieścisz tego wszystkiego w swojej torbie", sprzeciwił się przyjaciel.
"Ależ tak", odpowiedział święty, "popatrz", po czym umieścił swą Biblię w rogu walizki i zamknął ją.

JAKĄ WARTOŚĆ MA TWÓJ WPŁYW.

Max Jukes mieszkał w Nowym Jorku. Nie wierzył w Chrystusa, ani chrześcijańskie wychowanie. Nie zabierał swoich dzieci do kościoła, nawet gdy go o to prosiły. Ma 1026 potomków - 300 trafiło do więzienia ze średnim wyrokiem 13 lat; 190 zostało prostytutkami; 680 to uznani alkoholicy. Dotychczas jego rodzina kosztowała państwo ponad 420 000 dolarów. Niczego nie wnieśli na rzecz społeczeństwa.

Jonathan Edwards mieszkał w tym samym stanie, w tym samym czasie, co Jukes. Kochał Pana i starał się, aby jego dzieci bywały w kościele w każdą niedzielę, gdzie sam służył Panu jak najlepiej na miarę swych możliwości. Ma 929 potomków, z nich 430 było kapłanami; 86 zostało profesorami uniwersyteckimi; 13 zostało prezydentami uniwersytetów; 75 pisało dobre książki; 5 wybrano do Kongresu Stanów Zjednoczonych, a 2 do Senatu. Jeden był wiceprezydentem swego narodu. Jego rodzina nigdy nie kosztowała państwa ani centa, lecz niezmiernie przyczyniła się dla poprawy życia wielu mieszkających dzisiaj w tym kraju.

SB ’92,66.

Wróć do Archiwum