Pamiątka 2025 (2 Mojżeszowa rozdział 12, cdn.)
W drugiej części naszego niedzielnego zebrania [odbywa się ona za pomocą platformy Zoom, w godzinach od około 11:40 do około 13:00 – jak posłuchać na żywo/dołączyć: TUTAJ]. rozważamy 2 Mojżeszową rozdział 12. W zeszłym roku zakończyliśmy rozważania na wersecie 15 (link do spisu rozważań wersetów 1-12: TUTAJ, wersetów 13-15: TUTAJ , a wersetów 16-28: TUTAJ), w tym roku rozpoczynamy od wersetu 29.
Treścią tego rozdziału jest opis przygotowań do, oraz samych obchodów Paschy przez Izraelitów w Egipcie, a także różnych przepisów z tym związanych. Ponieważ baranek paschalny przedstawia Jezusa Chrystusa, to wszystkie te rzeczy mają swój odpowiednik – antytyp – w rozmaitych kwestiach związanych z Jezusem i Kościołem, oraz przygotowaniami do obchodzenia Pamiątki Śmierci Jezusa Chrystusa i samymi obchodami tego święta.
Jako pomoc w rozważaniach korzystamy z książki pt. „Exodus”, która jest 11 tomem „epifanicznych wykładów Pisma Świętego” – http://zborbielawa.pl/inne/e11.pdf. Playlista na Youtube ze wszystkimi nagraniami: TUTAJ
Aktualnie dostępne odcinki:
- POSŁUCHAJ: Wstęp i przypomnienie w jakiej części rozważań 2 Moj. 12 rozdziału (12-01-2025)
Przypomnienie myśli w związku z już niedługimi obchodami Pamiątki Śmierci Jezusa Chrystusa w 2025 roku. - POSŁUCHAJ: „A o północy Pan zabił wszystko, co pierworodne w ziemi Egiptu” (19-01-2025)
W drugim odcinku zaczęliśmy od przypomnienia niektórych innych ważnych szczegółów dotychczasowych rozważań – odnośnie baranka i jego spożywania, po czym przeszliśmy do rozważenia kwestii wyniku działania 10 plagi – kim byli pierworodni, czym różnili się pierworodni z ludzi od pierworodnych ze zwierząt oraz czym różnili się „zwykli” pierworodni od pierworodnego faraona.
Zapraszamy do wspólnego rozważania w kolejnych tygodniach.