Dla młodych

Dla młodych„(12) Niechaj nikt nie lekceważy twego młodego wieku, lecz wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu, w miłości, w wierze, w czystości. (13) (…) przykładaj się do czytania, zachęcania, nauczania. (…) (15) W tych rzeczach się ćwicz, cały im się oddaj, aby twoje postępy widoczne były dla wszystkich. (16) Uważaj na siebie i na nauczanie; w tych [sprawach] bądź wytrwały! To bowiem czyniąc, i siebie samego zbawisz, i tych, którzy cię słuchają”
1 Tymoteusza 4:12-16

linia podziału

Dobranocki z Biblią

Dobranocki z BibliąNa naszym kanale na Youtube, około 19:00, póki co – nieregularnie (zależnie od aktualnych możliwości), tata z córką (8 lat) wspólnie czytają fragmenty Biblii i zastanawiają się nad jej treścią – prostym językiem, wyjaśniając trudne wyrazy i mniej lub bardziej trudne, lub zagadkowe tematy jakie pojawiają się w tekście. SPIS ODCINKÓW >>.

linia podziału

Spis treści

Przypowieść o siewcyPrzypowieść o siewcy

Gdy Pan Jezus chodził jeszcze po ziemi, to opowiadał różne historie, pewnego razu powiedział zebranym dokoła niego ludziom:
Słuchajcie! – Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, to część ziaren upadło na drogę; i przyleciały ptaki, i wydziobały je. Inne ziarna upadły na grunt skalisty, gdzie…
Więcej…

Tchórzliwy syn rolnika, który został dzielnym wojownikiem

Tchórzliwy syn rolnika, który został dzielnym wojownikiemKiedy Bóg poprzez anioła odezwał się do Gedeona, był on niezbyt odważnym, młodym synem rolnika, jednak z jego pokora, gorliwość i patriotyzm podobały się Bogu – dlatego wybrał go, nauczył jak być odważnym, i poprzez niego w cudowny sposób wyzwolił Izraelitów od uciskających ich najeźdźców…
Więcej…

Zadanie nr 1: „Scena biblijna”

Zadanie nr 1: 'Scena biblijna'Droga młodzieży, drogie dzieci – chcielibyśmy zaproponować Wam kreatywne spędzenie czasu z Biblią (jeżeli będziecie zainteresowani, to będziemy kontynuować przygotowywanie zadań).

Zadanie polega na nagraniu przez Was krótkiego filmu (komórką, czy dowolnym innym sprzętem), przedstawiającego jedną z zaproponowanych przez nas scen biblijnych, w których odegracie role występujących tam postaci. Gotowy film (lub link do pobrania go) prosimy wysłać na adres kontakt@zborbielawa.pl
Więcej…

Zadanie nr 2: „Wykreślanki”

Zadanie nr 2: 'Wykreślanki'Zadanie polega na rozwiązaniu jednej lub więcej z zamieszczonych w dalszej części artykułu wykreślanek. Wykreślanki mają różne poziomy trudności – są stosownie oznaczone. Zgodnie z tematyką naszej strony, oczywiście wyrazy w każdej wykreślance są terminami biblijnymi, lub nawiązują do Biblii.
Więcej…

Zadanie nr 3: „Krzyżówki”

Zadanie nr 3: 'Krzyżówki'Zadanie polega na rozwiązaniu jednej lub więcej z zamieszczonych w dalszej części artykułu krzyżówek. Mają one różne poziomy trudności i, zgodnie z tematyką naszej strony, oczywiście każde hasło w krzyżówce jest terminem biblijnym, lub nawiązującym do Biblii – czasem wręcz trzeba je znaleźć bezpośrednio w niej.
Więcej…

Zadanie nr 4: „Ukryte obrazki”

Zadanie nr 4: 'Ukryte obrazki'Zadanie polega na rozwiązaniu jednej lub więcej z zamieszczonych w dalszej części artykułu plansz, na których należy połączyć ciągłą linią kropki, zgodnie ze wskazanymi przy każdej z plansz zasadami, aby odkryć jakie ukryte obrazki one w sobie zawierają.
Więcej…

Zadanie nr 5: „Czytanie ze zrozumieniem”

Zadanie nr 5: 'Czytanie ze zrozumieniem'Zadanie polega na rozwiązaniu jednej lub więcej z zamieszczonych w dalszej części artykułu plansz, na których został zamieszczony fragment tekstu biblijnego, oraz odnoszące się do niego pytania z kilkoma możliwościami odpowiedzi.
Więcej…

Zadanie nr 6: „Koło fortuny”

Zadanie nr 6: 'Koło fortuny'Zadanie polega na rozwiązaniu jednej lub więcej z zamieszczonych w dalszej części artykułu plansz, i w swej formie nawiązuje do wyświetlanego dawno temu teleturnieju „Koło fortuny” – należy odgadnąć hasła, w których znane są tylko niektóre litery.
Więcej…

Zadanie nr 7: „Słówka”

Zadanie nr 7: "Słówka"Zadanie polega na wpisaniu do planszy ze słówkami haseł jakie zostały wskazane obok niej, tak by utworzyły krzyżówkę.
Więcej…

Zadanie nr 8: „Labirynty”

Zadanie nr 8: "Labirynty"Zadanie polega na rozwiązaniu jednego lub więcej z labiryntów, które nawiązują do rozmaitych biblijnych historii.
Więcej…

Zadanie nr 9: „Zagadki biblijne”

Zadanie nr 9: "Zagadki biblijne"Zadanie polega na wytężeniu umysłu i próbie odpowiedzenia na zagadki biblijne.
Więcej…

Zadanie nr 10: „Anagramy”

Zadanie nr 10: "Anagramy"Zadanie polega na rozwiązaniu plansz z anagramami – czyli zadaniami, w których należy tak poprzestawiać litery, by powstała z nich nazwa prawdziwych przedmiotów lub osób.
Więcej…

Zadanie nr 11: „Rebusy”

Zadanie nr 11: "Rebusy"Zadanie polega na rozwiązaniu plansz z rebusami – czyli zadaniami, w których należy odgadnąć nazwy wyrazów przedstawionych na obrazkach i wymienić zawarte w nich odpowiednie litery na inne, wskazane obok, tak, żeby łącznie powstało jakieś hasło.
Więcej…