Nadzieja długo odwlekana teraz odżywa

W niniejszym artykule autor wskazuje na ogłaszaną przez siebie od 34 lat interpretację proroctw wskazujących na powrót łaski Bożej do Izraela, i jego narodowego przywrócenia do ich ojczyzny jakiś czas po 1914 roku. Omawia w nim aktualną (w 1910 roku) sytuację syjonizmu, powody zachowania przez Żydów swej tożsamości narodowej przez tak długi czas, ich ambicje i powód zakłopotania związanego z wyraźnym brakiem łaski Bożej w ciągu poprzednich prawie 19 stuleci i wskazuje też jakie jest wyjaśnienie tej sprawy.

Spis treści:

 1. Wstęp
  Autor wskazuje, iż mimo, że drzwi do powrotu do Palestyny były zamknięte przez minione 16 stuleci, to Biblia zapowiada, że po 1914 roku ma nastąpić zebranie ich spośród wszystkich narodów i przywrócenie ich do ich ojczyzny.
 2. Długo tłumionych nadziei nie da się powstrzymać
  W tym odcinku autor w dalszym ciągu naświetla ówczesną sytuację związaną z Syjonistycznym Kongresem z grudnia 1909 roku oraz innymi świadectwami wskazującymi na zbliżające się odrodzenie
 3. Ambicja o imperium światowym – cz.1
  W tym odcinku m.in. powód, dla którego Żydzi zachowywali swoją narodowość przez ponad 30 stuleci, podczas gdy inne narody rozkwitały, przygasały i umierały, oraz zaczyna rozważania powodów posiadania przez nich ambicji do stanowienia światowego imperium.
 4. Ambicja o imperium światowym – cz.2
  Ambicja bycia ludem Bożym, sługami Boga, kanałami błogosławienia reszty rodzaju ludzkiego przywiązała się do żydowskiego umysłu w jego każdym kontakcie z obietnicami Boga, Zakonem, proroctwami i wszystkimi doświadczeniami, które chociaż były zniechęcające, zostały zaakceptowane jako konieczne pouczenia i przygotowania – kwalifikującymi ich do ich służby.
 5. Cielesny Izrael – duchowy Izrael
  W tym odcinku autor zastanawia się nad sposobem realizacji wszystkich łaskawych obietnic, które wzmacniały serca Izraelitów przez minione stulecia.